UNİKOP PATENT 2017

Sergi ve Sunum Tarihi : 27-28 Nisan 2017
İkili Görüşme Tarihi : 28 Nisan 2017

UNİKOP Patent 2017 etkinliği çerçevesinde patent başvurusunda bulunmuş olan gerçek ve tüzel kişiler başvuruda bulunabilir. Bu kapsamda aşağıda sıralanan ana tematik alanlarda patent başvuruları olanlar UNİKOP Patent 2017'ye katılabilecektir.

alanlarında patent müracaatı yapılmış fikirler kabul edilecektir.

Başvuru esnasında görsel betimlemelerle birlikte iletilen patentler posterlere aktarılarak, gün boyu sergi salonunda sergilenecek olup, patentle ilgilenen ziyaretçiler tarafından incelenebilecektir.

Patenti ile başvuruda bulunan kişiler patentlerini en çok 5 dakika içinde (her patent başvurusu için) patentin ait olduğu tematik alanla ilgili olan kamu/özel sektör kuruluşlarına ve katılımcılara MS Powerpoint sunusu şeklinde katılımcılara sunacaktır.

Sunumlar gerçekleşirken eş anlı olarak patentlere özel davet edilen sanayi kuruluşları ve diğer davetlilerden alınan taleplere yönelik olarak patent sahipleri ve talep eden kurum/özel sektör kuruluşları randevu sistemi ile ikili görüşmelere alınacaktır. Ayrıca web sitesi üzerinden yapılan başvurular esnasında ikili görüşme talep edilmesi durumunda patent sahiplerinin buluş bilgileri katılımcıların randevu sistemine aktarılarak etkinliğin ikinci gününde, karşılıklı gizlilik sözleşmesi imzalanarak birebir görüşme olanağı sağlanacaktır.